Diagnostika je základ pre zdravý beh

Zmeriame váš došľap na modernej diagnostike a pomôžeme vybrať topánky, ktoré vám skutečne sadnú. Vďaka tomu bude váš beh prirodzenejší a zdravší.

So správnou topánkou…


zlepšíte stav pohybového aparátu dolných končatín

vylepšíte techniku behu a zvýšite svoj telesný výkon

eliminujete únavové zranenia a nesprávny telesný rytmus

Neutrálny došľap

Ak je váš uhol došľapu neutrálny, máte vyhraté. Ide totiž o ideálnu variantu, kedy prenos váhy z päty na špičku prebieha cez stred podrážky a chodidlo zaťažujete rovnomerne. Pre zdravý beh teda nepotrebujete žiadne špeciálne opatrenia. Gratulujeme! :-)

Pronácia

Pronácia znamená, že sa chodidlo pri došľape vtáča dovnútra. Mierna pronácia je nezávadná a najmä u žien veľmi obvyklá. Výraznejšie vychýlenie ale môže mať neblahý vlpyv na postavenie kolien a bedier, preto si vyberajte topánky so stabilizačnými prvkami na vnútornej strane podošvy.

Supinácia

Ak máte sklon k supinácii, znamená to, že našľapujete na vonkajšiu stranu chodidla. Pri supinácii obvykle stačí vybrať si neutrálnu obuv, avšak ak je rotácia výrazná, siahnite po topánkach so stabilizačnými prvkami na vonkajšej strane podošvy.

Velmi spkojna. Tovar si davam dorucit na predajnu, kde je moznost si to ihned vyskusat a pripadne vymenit ak nesadne velkost. Mily a ochotny personal.

Kacul

Skvělý servis, personál byl velice nápomocný.

Lubos Somik

Dneska sme objavili tento super obchod a môžeme ho len doporučiť. Perfektný prístup predajcu (Šimon Sloboda) a ochota poradiť, aj keď sme prišli pár minút pred zatvorením obchodu. Výber je tiež veľmi dobrý. Určite sa sem ešte vrátime.

Barbora Dudzíková

Personál milý, ochotný a odborný, s manželom určite odporúčame.

Elena Chromeková

Na predajni vám zmeriame došľap

Chcem diagnostiku